Στο πλαίσιο της ολοκλήρωσης του έργου «Εκπαίδευση Επιμορφωτών Β’ επιπέδου ΤΠΕ στα Πανεπιστημιακά Κέντρα Επιμόρφωσης (ΠΑΚΕ)», το οποίο εντάσσεται στην ΠΡΑΞΗ: «ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ (ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ Β’ ΕΠΙΠΕΔΟΥ Τ.Π.Ε.)», διοργανώνεται ημερίδα αποτίμησης & διάχυσης των αποτελεσμάτων του έργου.Το έργο, το οποίο υλοποιήθηκε από κοινοπραξία εννέα πανεπιστημιακών ιδρυμάτων, με αναθέτουσα αρχή το ΕΑΙΤΥ και συντονιστή το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, αφορά την επιμόρφωση, συνολικής διάρκειας 380 ωρών, 300 εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, 12 διαφορετικών ειδικοτήτων, τοποθετημένων σε 30 Εκπαιδευτικά Προγράμματα που λειτούργησαν από τον Ιανουάριο μέχρι και τον Ιούλιο 2019 σε 9 πόλεις της χώρας.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019, και ώρα 11:30, στο Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας (πρώην ΠΤΔΕ) κτήριο 7, αίθουσα Τ10, οδός Αρχιμήδους, Πανεπιστήμιο Πατρών, Πανεπιστημιούπολη, Ρίο.

Η ημερίδα είναι ανοικτή σε κάθε ενδιαφερόμενο.

from Rss feed Εκδηλώσεων & Συνεδρίων Πανεπιστημίου Πατρών https://ift.tt/2NcEskP